İlk Bakışta Microsoft Office 365

By | 29 Ağustos 2017

Merhabalar;

Office 365, Microsoft tarafından sağlanan e-posta ve takviminize her yerden ve her cihazdan (PC, Mac, Tablet, Smart Phone) erişebileceğiniz, office dökümanlarınızı (Word, Excel, PowerPoint vb.) çevrim içi olarak web üzerinden düzenleyebileceğiniz, çalışma arkadaşlarınızın uygunluk durumunu takip edebileceğiniz, anlık mesajlaşma, dosya paylaşımı, sesli ve görüntülü konferans gerçekleştirebileceğiniz bir bulut platformudur.
Microsoft Office 365 sayesinde, veri merkezi, sunucu donanım ve yazılım gibi maliyetlerine ihtiyacınız olmadan Exchange Online , Skype For Business Online, SharePoint Online hizmetlerini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda tüm Office 365 ürünlerini, yine Office 365 ile sağlanan ProPlus istemci çözümü ile sürekli en güncel hali ile kullanabileceğiniz gibi web üzerinden de çevrim içi olarak kullanabilirsiniz.
Microsoft Office 365, yerel dizin hizmetiniz ile tam bir entegrasyon sağlayarak güçlü bir kimlik doğrulaması gerçekleştirmenizi sağlar.

Dilerseniz Office 365 ürünlerinden öne çıkanları biraz tanıyalım;

Office 365 Exchange Online; Exchange Online, kurum çalışanlarınızın e-postalarına, takvimlerine ve kişilerine, her yerden ve her cihazdan, güveni bir şekilde erişebileceği bulut tabanlı mesajlaşma çözümüdür. Exchange Online ile 100 GB’a kadar posta kurtusuna ve sınırsız arşiv özelliklerine sahip olursunuz. Kullanımı kolay, web tabanlı bir arabirim olan Exchange yönetim merkeziyle, kuruluşunuzu verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. + Daha fazlası için tıklayın.

Office 365 Skype For Business Online; Skype For Business Online ile kurum çalışanlarınızın, her yerden ve her cihazdan anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü konferans yapabildikleri, dosyalarını paylaşabildikleri, birbirlerinin uygunluk durumunu görebildikleri bulut tabanlı bir birleşik iletişim çözümüdür. Skype For Business Online kurum çalışanlarınızın haricinde farklı etki alanları ve kişisel Skype kullanıcıları ile iletişim kurmanıza yardımcı olur. + Daha fazlası için tıklayın.

Office 365 SharePoint Online; Share Point Online, kurum çalışanları arası sinerji yaratmada, projeler üzerinden ortak çalışma imkanı sağlamada, çalışanların rahat bir şekilde birbirleriyle iletişime geçmesine olanak sağlayan bulut tabanlı bir platformdur. Share Point Online ile dosyalarınızı kolayca çalışma arkadaşlarınızla paylaşabilir, her yerden ve tüm cihazlarınızdan etkinlik akışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Share Point Online ile dökğmanlarınızın versiyon kontrollerini gerçekleştirebilir ve iş akış sisteminden yararlanabilirsiniz. + Daha fazlası için tıklayın.

Office 365 Project Online; Project Online, kurum çalışanalarınız için etkili proje ve kaynak yönetimi gerçekleştirmek, proje verilerini saklamak, paylaşmak ve yayınlamak için kurumsal bir sistem sağlayan bulut tabanlı bir çözümdür. Project Online, ile proje planlarını kaydedebilir, görüntüleyebilir ve düzenleyebilir, zaman çizelgelerinizi girebilir, proje durumunuzu ve plan portföyünüzü yönetebilirsiniz. Project Online ile ilerleme grafiklerinden mali bilgilere kadar geniş kapsamlı verilerle projelerinizin durumunu izleyebilirsiniz. + Daha fazlası için tıklayın.

Office 365 One Drive For Business; OneDrive For Business, Office 365’in veya SharePoint Online’ın ayrılmaz bir parçasıdır ve bulutta iş dosyalarınızı depolayabileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve eşitleyebileceğiniz bir alan sunar. One Driver Online ile sınırsız bir alana sahip olabilirsiniz. OneDrive For Business ile dosyalarınızı istediğiniz cihazdan güncelleştirebilir ve paylaşabilirsiniz. Hatta başka kullanıcılarla aynı anda Office belgeleri üzerinde çalışabilirsiniz. + Daha fazlası için tıklayın.

Microsoft Teams; Microsoft Teams birleşik iletişim platformu olan ve birlikte çalışmanının tüm özelliklerini ve avantajlarını içerisinde barındıran bulut tabanlı bir çözümdür. Microsoft Teams, çalışanlarınızın daha etkin bir şekilde iletişim kurmaları için, ekiplerin ihtiyaç duyduğu iletişim araçlarını bir araya getiren, bulut tabanlı birleşik iletişim yöntemidir. Microsoft Teams e-posta, anlık mesajlaşma, ses ve görüntü, dosya paylaşımı ve sunum gibi ihtiyaç duyulan iletişim araçlarını bir arada kullanmanızı sağlar. Microsoft Teams‘i herhangi bir tarayıcı üzerinden kullanabilir veya PC, Mac, Tablet veya Mobile gibi cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. + Daha fazlası için tıklayın.

Office 365 Yammer; Yammer fikirlerinizi tartışmak, güncel bilgileri paylaşmak ve sorulara yanıt bulmak için dünyanın her yanındaki çalışma arkadaşlarınızdan yararlanabileceğiniz bulut tabanlı kurumsal bir sosyal ağdır. Yammer, şirket çapında, bağlantılı çalışmak ve işbirliği yapmak için ekibinize daha hızlı, daha akıllı bir yol sunar. Yammer doğru kişilerle bağlantı kurmanıza, ekipler arasında bilgi paylaşmanıza ve projeler için organize olmanıza yardımcı olur. Yammer işlerinizi ekip halinde tamamlamak için harika bir yoldur. + Daha fazlası için tıklayın.

Office 365 Pro Plus; Office 365 Pro Plus, tüm Office uygulamalarının yer aldığı ve her zaman en güncel sürümün kollanabileceğiniz, iş arkadaşlarınızla aynı belgeler üzerinde birlikte çalışabileceğiniz bir Office 365 hizmetidir. Office 365 Pro Plus ile PC, Mac, Tablet ve mobil cihazlarda tamamen kurulmuş bir Office deneyimine sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte sevdiğiniz Office uygulamalarıyla her yerde sorunsuz şekilde çalışabilir ve dilediğiniz cihazda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. + Daha fazlası için tıklayın.

 

Ve bununla birlikte daha bir çok Office 365 uygulamasını denemek için Office 365 Deneme Sürümünden faydalabilirsiniz.

Teşekkürler

Cüneyt E. ORHUN

Senior Microsoft Solutions Consultant

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir